Esin Doğal Kaynak SuyuEsin Su - KurumsalEsin Su - ÜrünlerimizEsin Su - BayiilikEsin Su - Suyumuzun ÖzellikleriEsin Su - İletişim Bilgileri
Başlıksız Belge
   19 Lt Damacana Esin Su
   200 Ml Bardak Esin Su
   250 Ml Bardak Esin Su
   300 Ml Bardak Esin Su
   Günde kaç litre su içmeliyiz?
   Suda sertlik derecesi neyi ifade eder?
   Pompa temizliği nasıl olmalıdır?
   Şişelenmiş bir suyu hangi koşullarda saklamalıyız?
   19 litre polikarbonat şişelerin dolum sayısı nasıl belirlenir ve ne kadardır?
   Polikarbonat şişe özellikleri nelerdir?
   Şebeke suyu ile ambalajlanmış doğal kaynak suyu arasında ne tür farklar vardır?
   Kullandığım suyun güvenli ve kaliteli olduğunu nasıl anlarım?
   Suyun Yararlari
   Şebeke suyu ile ambalajlanmış doğal kaynak suyu arasında ne tür farklar vardır?

* Doğal kaynak suyunun ambalajlanarak tüketiminize sunulmuş olması; Sağlık Bakanlığı'nın çok sıkı olan yönetmeliğine göre ruhsat alındığını, sürekli denetim altında olduğunu ve insan sağlığı açısından bir risk taşımadığını gösterir. Şişelenmiş doğal kaynak suyunda; su kaynaktan ilk çıktığı haliyle saf ve temizdir. Ekstra bir işleme gerek olmadan direkt olarak suyu kaynağındaki özellikleriyle içebilirsiniz. Suyun saflığı ve temizliği kaynadığı noktadan, tam otomatik makinelerde şişeye dolumuna kadar olan süreçte çok sıkı kontrol altındadır.

Diğer taraftan çeşme suyunda bu kontrollerden bahsetmek mümkün değildir. Şebeke suyu, barajdan arıtılıp çıktığında içilebilir  durumda olsa bile, evinize ulaşıncaya kadar geçirdiği yolculuk boyunca kirliliğe maruz kalabilir.

Kaynak suyu gibi saf su olmadığı için arıtılmasına ihtiyaç duyulan şebeke suyunda arıtma esnasında muhtelif filtreleme, klorlama ve dezenfeksiyon işlemlerinden geçirilir. Bu süreçlerde kullanılan klor gibi dezenfektanlar sağlık açısından uzun vadede riskler taşımaktadır, ayrıca eve olan yolculukta araç olan borulardaki her türlü yabancı madde, pas, toprak, parazit, mikrop ve virüsler gibi unsurlar da şebeke suyunun içerisinde bizlere ulaşmaktadır.

* Genelde çeşme suları, içinde taşıdığı klor gibi dezenfektanların etkisiyle rahatsız edici bir koku ve lezzete sahiptirler. Şişelenmiş sularda ise sadece suyun kendi doğal tadı vardır.

  Tel : +90 226 814 25 25
 Faks : +90 226 814 08 36
 E-mail : mail @ esinsu.com
 Adres : Yeni Bursa Yolu No :41 Yalova
Anasayfa  -  Kurumsal  -  Ürünlerimiz  -  Bayiilik  -  Suyumuzun Özellikleri  -  İletişim


Esin Su  -  Doğal Kaynak Suyu