Esin Doğal Kaynak SuyuEsin Su - KurumsalEsin Su - ÜrünlerimizEsin Su - BayiilikEsin Su - Suyumuzun ÖzellikleriEsin Su - İletişim Bilgileri
Başlıksız Belge
   19 Lt Damacana Esin Su
   200 Ml Bardak Esin Su
   250 Ml Bardak Esin Su
   300 Ml Bardak Esin Su
   Günde kaç litre su içmeliyiz?
   Suda sertlik derecesi neyi ifade eder?
   Pompa temizliği nasıl olmalıdır?
   Şişelenmiş bir suyu hangi koşullarda saklamalıyız?
   19 litre polikarbonat şişelerin dolum sayısı nasıl belirlenir ve ne kadardır?
   Polikarbonat şişe özellikleri nelerdir?
   Şebeke suyu ile ambalajlanmış doğal kaynak suyu arasında ne tür farklar vardır?
   Kullandığım suyun güvenli ve kaliteli olduğunu nasıl anlarım?
   Suyun Yararlari
    Su Hakkında
Günde kaç litre su içmeliyiz?

  *    İnsanların içmeleri gereken su miktarı cinsiyet, yaş, vücut ağırlığı ve fiziksel aktivitelerine göre değişmekle birlikte minumum almanız gereken su miktarını vücut ağırlığınızla 0,032 yi çarparak elde edebilirsiniz. Ancak tavsiye edilen miktarın 2-3 litre olduğu ve suyun yerini hiçbir şeyin tutmayacağı da unutulmamalıdır.

Suda sertlik derecesi neyi ifade eder?

* Çözülmüş mineralleri taşıyan sulara sert su denir. Bu çözülmüş mineraller erimiş kalsiyum ve magnezyum tuzlarından ileri gelmektedir.

Pompa temizliği nasıl olmalıdır?

* Su pompalarının iç kısmında bulunan parçaların sürekli nemli olması toz taneciklerinin yapışmasına sebep olabildiği için zamanla ciddi bir kirlilik oluşturabilmekte, bu da suda ciddi koku ve tat bozukluklarına sebep olmaktadır.. Suda kötü tat ve kokuyu hissetmeye başladığınız anda pompayı yenilemeniz ya da çok iyi temizlemeniz gerekmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki her şeyin bir kullanım süresi vardır, yenilemeniz sağlığınız açısınd

Şişelenmiş bir suyu hangi koşullarda saklamalıyız?

*  Suyunuzu serin, temiz, kokusuz, güneş ışığından uzak ve kuru bir yerde saklamalısınız. Suyunuzu kimyasallar,  temizlik maddeleri, çöp kovaları, benzin vb. maddelerden oldukça  uzak tutmalısınız. Çünkü PC damacanalar hava  geçirgenliği olan maddelerdir ve kokuları  yavaşça kendisine çekme özelliğini taşır. 

*  Pompa ve/veya sebilinizin temizliğini düzenli o

19 litre polikarbonat şişelerin dolum sayısı nasıl belirlenir ve ne kadardır?

*  Polikarbonat hammadde üreticileri PC şişelerde kullanım sürecini 50-55 kez olarak tavsiye etmektedirler. Ancak olumsuz muhafaza koşulları ve amaç dışı kullanımlar şişenin ömrünü belirlemektedir. 

Polikarbonat şişe özellikleri nelerdir?

*  Polikarbonat şişeler esnek ve uzun süreli kullanım özelliğine sahip  olup hijyenikliği daha kolay sağlanabilen ve toksokolojik açıdan da  insan sağlığına uyumlu olan ambalaj özelliği taşımaktadır. 

* Suyunuz dünya standartındaki özel polikarbonat şişelerde sunulmaktadır. Polikarbonat plastik değildir ve bebek biberonlarında bile kullanılan çok özel bir gıda saklama ambalajıdır. 

* Polikarbonat şiş

Sayfalar : 1 - 2 -
  Tel : +90 226 814 25 25
 Faks : +90 226 814 08 36
 E-mail : mail @ esinsu.com
 Adres : Yeni Bursa Yolu No :41 Yalova
Anasayfa  -  Kurumsal  -  Ürünlerimiz  -  Bayiilik  -  Suyumuzun Özellikleri  -  İletişim


Esin Su  -  Doğal Kaynak Suyu